Ortakavaklı (Sosunlu) Olmak

1965 Yılında doğduğum, her karış toprağında ayak izlerimin Ve anılarımın olduğu bu köy benim için önemli, önemli olduğu kadarda vazgeçilmez bir mekandır. Günümüzde insanoğlu doğduğu yerde değil”de doyduğu yerde ikamet ediyor.

Yurt içinde olsun yurt dışında olsun yllar önce gittikleri gurbette sorulduğu zaman mutlaka SOSUNLU yum diyor.Yolu düştüğü zaman o köye uğruyor varsa ailesinin mezarına gidiyor yukardan şöyle bir köyü seyrediyor ve özlemini gideriyor, ekmek kazandığı ikametine geri dönüyor. Bazı yöreler vardır köyünü ve ilçesini söylemek istemezler ama benim köylüm sosunluyum derken mutlu olur gurur duyar. Cenazede, bayramda saygıda kusur etmeden gönül almanın ve görevini yerine getirmenin gayretini gösterirler.

Dünyanın birçok ülkesine gittim, Türkiyenin tüm illerini gördüm belki doğa manzarası harika yerler gördüm ama, benim köyümün havasını ve huzurunu görmedim, hissedmedim ve koklamadım demekki “ORTAKAVAKLI”Olmak bir ayrıcalık ve gurur kaynağıdır.

Sonuç olarak köyümüzün yetiştirdiği Kamuda çalışanlar, Özel sektörde çalışanlar, Ticaret yapanlar SOSUNLU oldukları için Onurlu, gururlu ve büyük sorumluluk taşıyan yaptıkları görev ve işlerle her türlü takdirin üzerinde Saygıderğer insanlardır. Saygılar sunuyorum.

Ali KARADEMİR

Yorum Ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın