ANASAYFA   |   GUNCEL HABERLER   |   SOSYAL HABERLER   |   ANILAR & MAKALELER

GÜZ ÇİÇEKLERİ

         Kıymetli arkadaşlar bu sitede birşeyler gönderin yazalım diyorum ama; İş yine bize düştü, Doğa yıl içinde kendi  mevsimini yaşar ve yerini  başka bir mevsime bırakır, İnsanoğlu da doğar, büyür ve yaşlanır yine her yaşın ayrı bir güzelliğin tadar, sonunda hayata veda eder. Bu örnekleri çoğaltabilisiniz. Ülkelerin de baharı, yazı ve kışı olur. Ülkelerin de Demokrasi,İnsan hakları, Sağlık, Eğitim, İş imkanları ile Düşünceye ve hür teşebbüse saygı varsa, kendi ülkendeki insanları ötekileştirmiyorsa, işte; o zaman baharı yaşarsınız. Çiçekler parlak açar rüzgarlar serin eser Fakat kişisel hırslar, kas sistemi, Güçlünün egemenliği, çıkar guruplarının keyfiligi ile rüşvet çarkı hakim olduysa Kışa hazırlıklı olun kışı yaşarsınız.                                                                                                                                        

    Anlatmaya çalıştığım konu ise 1960 lı yıllardan bu yana hadi; 1970 li yıllaraı hatırlıyorum 35 yıllık hayatımda, Kerpiç evde doğdum şimdi ise villada yaşıyorum, Çıradan lüks aydınlatmaya, Soğukkuyu ayakkabıdan iskarpinlere, Kağnıdan jiplere, Tandırdan ısısından otomaik ısıtmaya, Yavan ekmekten kuş sütü sofralara vesselam saymakla bitmez imkanlar ve sayfalar dolusu örnekler, insan hayatı iyileştirilmiş ve lüks hayat başlamış peki; 1960 lı yılların insanı mı şanslı bizmi sorusunu soralımmı? onlar gitti günahıyla sevabıyla hakkın rahmetine kavuştular onlar lüks hayat yaşamadı ama yalan, iftira, haram ve helal konularında alınları açıktı, lüks hayat yaşayan yeni nesil acaba menfaat ve çıkarlar uğruna yaşanan bu döneme bakalım, iftira ve kul hakkının yok sayıldığı bu yılları, İnancını kalbine değilde kimliğine yazdıran bunca gafil, bugün olmasada yarın lüks hayatın ve oto yolların onları kurtaramayacağını gördükleri zaman işi işten geçmiş olacak ve pişmanlık fayda etmeyecek.

     Sonbahar güllerinin mahsun açtığı bu mevsimde, Değişmeyen tek şeyin Devlet sevdası, Bayrak sevgisi, insana olan saygı ile inancını kalbine yazan bireylerin doğru bildiği yolda  Ülke başarısına sevinçten ağlayan, çalmayan çırpmayan, milletin malını yemeyen, iftira etmeyen, ahlaksızlığı ticaret saymayan, Halka hizmeti Hakka hizmet olduğuna inanan ve uygulayan bireyler olarak bu ülkeye sahip çıkarak, lider ülke hayalimizle baharı beklemeliyiz, soguk esen ters rüzgarlar, boynu bükük açan güz çiçekleri kışı rahat atlatıp o ihtişamını yine sunacak, kır çiçekleri ile sarmaş dolaş olacak, yeterki siz İNANDIGINIZ GİBİ YAŞAYIN, Şayet YAŞADIĞINIZA İNANIRSANIZ Onu İnanç sayarsanız, Birgün Kuru yaprak gibi savrulur kaybolur gidersiz.

       Kıymetli Köy sakinlerimizin ebediyete intikal edenlere gani gani rahmet diliyor, hayatta olan hastalara sağlık ve sıhhat dileklerimle. Hayatınızın;sağlıklı, huzurlu ve istediğiniz doğrultuda devam etmesi temennisi ile saygılar sunuyorum.


Ismet diyor ki :

Anlayana iyi bir hatırlatma.
...........................
2014-10-20 09:19:14
ALİ diyor ki :

Lüks hayatın huzur getirmediğini biliyoruz Allah imandan ayırmasın.
...........................
2014-10-16 11:49:05
Tüm Yorumlar - Yorum Ekle    

Kayseri
mdo