ANASAYFA   |   GUNCEL HABERLER   |   SOSYAL HABERLER   |   ANILAR & MAKALELER

İlk Yazımız

Kıymetli büyüklerim sevgili gençler bu sitede ilk yazıyı yazmak ve sizlerle bu siteyi paylaşmak istedim ve ne yazılır diye düşündüm belki geçmiş yılları ve anıları hep beraber hatırlamak yılların nasıl geçtiğini ve su gibi akıp gittiğini sizlerle paylaşmak istedim.

1975 li yıllarda Köye elektriğin gelmesiyle birlikte insanımız o ampulün nasıl yandığını anlamaya çalışıyor ve hayretle bakıyordu derken. Televizyonu köyde ilk görenlerde aynı şaşkınlık içinde bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorlardı TRT nin tek kanalına saatlerce açılışını ve istiklal marşını beklerlerdi, gençlik gurbette idi Bayramlarda herkes köye gelir Köy şenlenirdi.

Bir dönemler orak ile ekin biçilir, kağnı ile gelir, düven ile sürülür nihayet rüzgar ile savrulurdu derken Köyde traktör Ahmet amcalarda vardı, köyün önünde su değirmeni, Hayrullah amcanın Bulgur makinesi, Durmuş emmi ve Bilal amcanın bakkalı, İbrahim amca Şoför, İdris emmi diş çeker, Durmuş amca At nallar, Hacı İbrahim amca iğne yapar, Şakır amca düğün davulunu çalar, Zeynel Öğretmen, İmam Kamil hocam, Muhtar Assiyenin Baba (Selli Muhtar) , Çoban Nutu Emmi ve Durdu Mehmet amca, Bekçi Seyit amca 80 li yıllardan sonra biraz daha yeni teknikler gelişti çiftçilik Traktörler, Patoslar,vs hep öncülüğünü Ahmet ÖZCAN Lar yapardı Nihayet Şükrü amcanın Muhtarlığında Köye telefon geldi.

Hafızalarımı zorladım ve bu günlere nerelerden geldiğimizi hatırladım, Şu an Köyümüzün yetiştirdiği değerler ve hangi meslek ve kariyerde olursa olsun mutlaka çok çalışarak, dürüst davranarak azimlerinin sonucu bulundukları yerlere gelmişlerdir.

Sonuç olarak köyümüz tutkun, saygılı ve örnek bir köydür. Bu özelliğini’ de “Rabbim bana bir veriyorsa Komşuma on versin “ Diyebilen gönlü zengin, yardımsever,hoşgörülü, dürüst oluşundandır, umarım bu özelliğini daha da geliştirir ve sürdürür.

Bu köyün güzel insanlarına sağlık ve mutluluklar diliyorum


Tüm Yorumlar - Yorum Ekle    

Kayseri
mdo